Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

“ÇOCUKLARDA GÖZ MUAYENESİ” İLE İLGİLİ SEMİNER

“ÇOCUKLARDA GÖZ MUAYENESİ” İLE İLGİLİ SEMİNER

“ÇOCUKLARDA GÖZ MUAYENESİ” İLE İLGİLİ SEMİNER

Vizyonu, geleceğin Türkiye' sinde; alanında eğitim vermek, bilimsel araştırmalar yapmak,  dünyadaki diğer kliniklerle gerçekleştirdiği bilgi ve teknoloji paylaşımlarıyla tıp dünyasına önemli katkılarda bulunmak olan Çağın Göz Hastanesi’nden aile hekimlerine yönelik seminer düzenlendi.

Kocaeli Aile Hekimleri Derneği ile ortak düzenlenen “Çocuklarda Göz Muayenesi” konulu seminer, 25.05.2016 Çarşamba Günü saat 18:00 ‘de, Özel Çağın Göz Hastanesi, Niyazi Çağın Konferans Salonu’nda, Göz Hastalıkları Uzmanı, Op. Dr. Kürşat Çağın’ın konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti. Çok sayıda aile hekiminin katılımıyla gerçekleşen seminerde; Op. Dr. Kürşat Çağın, çocuklarda sıklıkla görülebilen göz hastalıkları, kırma kusurları, şaşılık, göz tembelliği, doğumsal katarakt, doğumsal glokom, göz kapağı şekil bozuklukları ve gözyaşı kanal tıkanıklığı ile ilgili bilgi verdi. Op. Dr. Kürşat Çağın, göz muayenesinin belirli bir yaşı olmadığını, şikayeti olan her çocuğun hangi yaşta olursa olsun, göz muayenesi yapılması gerektiğini belirtti. Herhangi bir göz problemi olmayan çocuklarda, 6. ay ve 3 yaşlarda göz hastalıkları uzmanı tarafından genel göz muayenesi yapılması önerildiğini, yapılan göz muayenesinde görmeye engel teşkil edebilecek sorunlar saptanarak, çözümüne yönelik tedaviler planladıklarını belirtti.

Çağın Göz Hastanesi olarak, gelen istekler doğrultusunda bilgi tazeleme toplantılarının devam edeceğini belirten Op. Dr. Kürşat Çağın, bu kapsamda yapılacak olan bir sonraki toplantıyı Eylül ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.