Özel Çağın Göz Hastanesi

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Mesaj Yazın...

Multifokal Göz İçi Mercekleri

Tıp dilinde presbiyopi olarak adlandırılan ve 40-45 yaş sonrası kişilerde ortaya çıkan yakın görememe probleminde gözlüğe ihtiyaç duymadan okuyabilmek, günümüzde göz sağlığındaki yeni teknolojiler ile mümkün olabilmektedir. Katarakt ameliyatlarında, multifokal göz içi lensleri uzak ve yakını görmek isteyen hastalar için çok önemli teknolojik bir gelişmedir.

Hipermetrop, miyop, astigmat, presbiyop kişiler yeni gelişen mercek teknolojileri ile gözlüklerini çıkarabilirler. Bu lensler hastaların günlük aktivitelerini rahatça yapmasına olanak sağlar.

Hastanemizde kullanılan yeni jenerasyon lensler çok kısa sürede gerçekleştirilen bir operasyonla hastanın göz içine yerleştiriliyor.

 

 

Standart katarakt ameliyatlarında ne yapılıyorsa multifokal göz içi mercek ameliyatlarında da aynı işlemler uygulanır. Katarakt ameliyatlarında hastanın göz içinde bulunan doğal mercek çıkartılarak yerine gözün iç yapısına uygun ve hastanın net görmesini sağlayan bir mercek yerleştirilir. Multifokal göz içi merceklerinde ise hem yakını hem uzağı gösteren mercek yerleştirilir.

Son yıllarda yeni tasarımlar ile birlikte daha da gelişen çok odaklı mercekler hastanemizde de uygulanmakta, hastayı hem uzak hem de yakın için gözlükten bağımsız kılmaktır.